Malowanie palcami

Malowanie palcami to ogromna frajda dla dzieci, a także dorosłych. W końcu możesz się wybrudzić, oddać zabawie i twórczej ekspresji. Poczuj razem ze swoim dzieckiem radość tworzenia. Zanurz dłoń w ciepłej, gęstej farbie, rozmarz ją na płótnie i poczuj przyjemność tworzenia, swobodnej ekspresji i wolności.

Malowanie bez ograniczeń

Daj dziecku czyste płótno (kartkę), do talerzyków nalej farby, jeden talerzyk jeden kolor. Pozwól dziecku tworzyć tak jak chce, to jego czas na swobodną ekspresję, wolność i radość bycia twórcą.

Weź drugie płótno dla siebie. Poddaj się twórczej energii. Podążaj za ciałem. Nie analizuj, nie planuj, po prostu maluj. Mieszaj barwy, twórz kształty, bądź ciekawy tego co powstanie. Malując w sposób dowolny, całkowicie swobodny, bez oceniania, bez oczekiwań dasz sobie możliwość relaksu, odprężenia, uwolnienia od napięć i poczucia przyjemności płynącej z aktu tworzenia. Czy nie jest tak, że w ciągu dnia nieustannie zmagasz się z oczekiwaniami, wymaganiami, nakazami, obowiązkami? Chociaż na te kilkanaście, kilkadziesiąt minut po prostu bądź i twórz bez granic.

A co powiesz na rodzinny obraz? Wybierzcie po dwa kolory, każdy inne, jeden na prawą, drugi na lewą rękę. Malujcie w tym samym czasie. Ręce omijają się, zderzają, tańczą na płótnie tworząc niepowtarzalny, wyjątkowy rodzinny obraz. To idealna okazja do bycia razem i tworzenia, śmiechu i poznawania siebie na wzajem jako indywidualności i jako rodzina.

 

 

Rozwijanie kreatywności

Weź kilka kartek papieru na każdej razem z dzieckiem odbijcie dłonie, ile razy chcecie, w dowolnym kierunku i miejscu. Spójrzcie na to co powstało, puśćcie wodze wyobraźni. Co to może być? Kot, małpa, kobieta, samochód. Wybierzcie po jednym obrazku i dokończcie go według tego co podpowiedziała wam wyobraźnia. Domalujcie głowę, koła, skrzydła. Możesz też dokończyć obrazek używając innej techniki. Naklej figury wycięte z kolorowego papieru, włóczkę, patyczki do uszu, folię aluminiową czy bąbelkową cokolwiek masz pod ręką. Eksperymentuj. Baw się. Twórz.

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 205 times, 1 visits today)
Facebookgoogle_plus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.