Zmysłowy taniec (ćwiczenie)

Zmysły to niezwykły dar. To one są w stanie zaprowadzić nas do bram rozkoszy. Doświadczając piękna. Zanurzając się w dźwiękach muzyki. Otaczając kojącymi zapachami. Smakując i dotykając, możemy poruszyć coś głęboko w nas samych. Obudzić duszę. A kiedy dusza zacznie śpiewać, nawet najciemniejsza noc jest pełna światła.

Masz ochotę wybrać się w taneczną podróż po zmysłach i energetycznych ośrodkach?

Zmysłowy start

Zaparz aromatyczną herbatę, włącz poruszającą muzykę, zapal zapachowe świece i usiądź wygodnie. Rozkoszuj się smakiem, dźwiękiem, zapachem i widokiem płomienia świecy. Następnie potrzyj dłonie, poczuj ciepło swojej skóry. Wędruj dłonią po ręce w górę, przez ramię do twarzy. Z czułością i delikatnością zanurz się w zmysłowych doznaniach jakie płyną z dotyku. Z kontemplacją rozkoszuj się doznaniami zmysłowymi. Przyjemnie? Zmysłowo?

 

taniec
obudź zmysłową stronę swojej natury

Zmysłowy taniec

Pozwól, aby Twoje ciało podążyło za muzyką. Pozwól sobie na ruch. Tańcz tak jakby świat się zatrzymał. Bądź świadom swojego ciała.

Stopy łączą Cię z ziemią. Poczuj grunt pod nogami, moc grawitacji.

– Przenieś uwagę na miednicę, pośladki, brzuch. Tutaj kumuluje się energia seksualna, twórcza moc i pasja. Pozwól tańczyć tym częścią ciała, obdarz pełnym czułości dotykiem, wyraź emocje, które wypełniają Ciebie. Zanurz się w pasji, uwolnij seksualną energię, wypełnij twórczą mocą.

– A gdy poczujesz się gotowy przenieś uwagę na serce. Posłuchaj swojego duchowego serca. Poczuj wibracje miłości i pozwól by miłość rozlała się po całym Twoim ciele. Wyobraź sobie różowe, wibrujące światło.

– Z miłością głaszcz szyję i ramiona. Palce niczym trzepot skrzydeł motyla wędrują po szyi, karku, ramionach. Pozwól, by napięcie z ramion rozkruszyło się, pod wpływem pełnego czułości dotyku. Dając ukojenie, napełniając zmysłową rozkoszą.

– Okryj twarz dłońmi. Zanurz twarz w cieple płynącym z Twoich rąk. Masuj czoło, skronie, policzki, żuchwę, usta, nos. Z akceptacją i wdzięcznością.

– Zrób masaż głowy, rozmasuj czubek głowy.

Pozwól ciału tańczyć, zanurzyć się w melodii, podążać za impulsem. Bez oceny. Z akceptacją. Możesz na tym zakończyć, możesz też usiąść i poczuć wibracje swojej energii.

 

medytacja
wibrująca kąpiel energetyczna

Medytacja – kąpiel energetyczna

– Usiądź, weź kilka głębokich wdechów. Zamknij oczy i kontynuuj świadome oddychanie. Skoncentruj się na energii, która wypełnia Twoje ciało. Po kolei tak jak w tańcu. Stopy – nogi – miednica – brzuch – serce – gardło – czoło – czubek głowy. Poczuj przepływ energii w swoim ciele. Z wdechem wyobraź sobie, że przez czakrę podstawy wpływa do Ciebie energia ziemi i wypełnia całe Twoje wnętrze. Z kolejnym wdechem wyobraź sobie, że przez czakrę korony wpływa energia boska i swym złocistym światłem wypełnia Twoje wnętrze. Z trzecim wdechem poczuj jak w tym samym momencie pobierasz energię z ziemi i z wszechświata. Obie te energie spotykają się i mieszają w sercu. Pobądź teraz chwilę ze swoim sercem. Gdy będziesz gotowy, skoncentruj się na ciele, na oddechu, skup się na bodźcach dochodzących z zewnątrz (zapach, dźwięk). Poruszaj delikatnie palcami, przeciągnij się, gdy będziesz gotowy powoli otwórz oczy.

Korzystaj ze zmysłów świadomie każdego dnia.

W ciągu dnia kiedy tylko przypomnisz sobie, o tym, że masz przy sobie coś tak niesamowitego jak zmysły, możesz świadomie wykorzystać drzemiącą w nich moc. Spójrz przez okno i zachwyć się pięknem natury, poczuj zapach jaki wypełnia pomieszczenie, wsłuchaj się w dźwięki, poczuj swoje ciało, poruszaj się świadomie, obdarzaj uwagą swoje części ciała, potrzyj dłonie o siebie, a sprawisz, że Twoje życie stanie się zmysłowe.

 

 

(Visited 318 times, 1 visits today)
Facebookgoogle_plus

Leave a Reply